Regionalni trodnevni kurs dojenja namijenjen zdravstvenim radnicima sjevernih opština Crne Gore, koji se bave očuvanjem i unapređenjem zdravlja i liječenjem djece (izabrani doktori za djecu, medicinske sestre u timu izabranog doktora za djecu, medicinske sestre u savjetovalištima i patronažne sestre), na temu "Dojenje, ishrana odojčadi i male djece od 0 do 24 mjeseca", otpočeo je juče u prostorijama Centra za prevenciju ZU Dom zdravlja "Dr Nika Labović" Berane.

IMG 1883

U ime domaćina seminara, prisutnima se obratila Marica Janković, direktorica Doma zdravlja Berane, koja je izrazila zadovoljstvo što se baš u toj ustanovi održava ovaj kurs, koji je dio inicijative Ministarstva zdravlja, UNICEF-a i Svjetske zdravstvene organizacije. Pohvalila je ovakav vid edukacija, jer kako je kazala, "svako usavršavanje donosi zdravo radno okruženje, kao i nova iskustva i saznanja".

IMG 1884

IMG 1887

Inače, u sklopu pomenute inicijative do sada su obučeni nacionalni treneri i osnovan je Nacionalni komitet za dojenje koji sprovodi obuke za zdravstvene radnike iz svih zdravstvenih ustanova u Crnoj Gori.